HISTÓRIA

Laboratórium THALGO založil v roku 1964 farmaceut André Bouclet. Názov THALGO predstavuje spojenie slov “thalassotherapy” a “algotherapy”. Firma sa zaoberala výrobou produktov z rias pre liečebné účely. Roku 1966 prišla s patentom “Jemne rozomleté morské riasy” (Micronized Algae), ktorý je dnes obsiahnutý v jej produktoch. Ide o 100% prírodný prášok z rias  získavaný špeciálnou technológiou zvanou mikronizácia, ktorá zaručuje zachovanie maximálneho množstva aktívnych látok.

KTO SME?

Francúzska značka THALGO prináša už viac než 50 rokov bohatstvo a výnimočný potenciál mora pre krásu a dobrý pocit človeka. Všadeprítomná voda je pôvodcom života na Zemi. Verí sa, že prvá žijúca bunka vznikla v oceáne zhruba pred 3 biliónmi rokov. A to vo forme jednobunkovej modrej riasy.

THALGO ide cestou trvale udržateľného rozvoja a kladie vysoké nároky na zloženie produktov. Neobsahujú parabény, GMO, minerálne oleje, propylenglykoly, umelé farbivá, ani ingrediencie živočíšneho pôvodu. Firma vyrába a dodáva ošetrenia, kozmetické produkty a doplnky stravy do thalasso centier, spa, kozmetických salónov a hotelov vo viac než 85 zemiach sveta.

More je ohromnou zásobárňou života. Rozpoznáva cez 500 000 vodných druhov a 25 000 morských rias. Využívaných je z nich pritom len 50 druhov. Ich potenciál je obrovský. More je prostredie bohaté na minerálne soli, stopové prvky a ďalšie látky. Ľudské telo potrebuje asi 20 druhov minerálnych solí a z poľnohospodárskej pôdy získa len 8 z nich. Oproti tomu morská voda ich obsahuje viac než 60. More tak predstavuje jediný prírodný zdroj, ktorý obsahuje všetky vitálne elementy nevyhnutné pre život a rovnováhu životných funkcií tela. Morská voda má úžasnú podobu so zložením nášho tela. Riasy produkujú okolo jednej tretiny kyslíku na Zemi. Čerpajú živiny z mora a sú schopné koncentrovať účinky morského prostredia až 10 000 krát. Riasy v zrovnaní s pozemskými rastlinami obsahujú až 1 000 krát viac jódu, 100 krát viac vápniku, 20 krát viac vitamínov a 10 krát viac horčíku a medi.

“Krása je kombinácia návykov založených na vnútornej rovnováhe a zohľadnení potrieb”

NAŠE PRIESTORY